Duyurular

Arduino Atölyesi
(15.12.2016)

Arduino Atölyesi ile Arduino programlamayı ve Arduino'yu temelden en ileri seviyeye kadar uygulamalı olarak öğreneceğiz. Atölyemiz 15 yaş ve üzeri programlamaya meraklı kişilere yöneliktir. Haftada 2 gün 3 saat olmak üzere 5 haftalık bir atölyedir.

Küçük Prens İle Düşün Ve Keşfet Atölyesi
(27.11.2016)

Belli yaş grubu gençler ile 'Küçük Prens' kitabı üzerine felsefi tartışmaların yapılacağı düşünme, okuma ve yazma atölye çalışmasıdır. Atölye okuma ve yazma etkinliği olarak iki aşamadan oluşmakta ve okuma etkinliği gerektiğinde drama, resim veya başka atölye çalışmaları ile buluşarak desteklenebilmektedir.

Sanat Tarihi
(22.11.2016)

Sanat tarihinin başlangıcından başlayarak, belli önemli dönemler ve sanatçılar incelenecek. Sanatçıların eserleri üzerinden işlenen atölye çalışmalarındaki aktivitelerle çocuklar kendi sanatlarını konuşturacak. Her etkinlikte farklı bir teknik ve malzemeler ile tanışacaklar ve aynı şekilde her etkinlikte yeni kavramlar öğrenecekler. Her Cumartesi 10:00-11:30 saatleri arasındadır.

Seramik Atölyesi
(12.11.2016)

Seramik atölyemizde küçük sanatçılar toprak, çamur ve su ile tanışacak. Her hafta farklı tekniklerle kile şekiller vereceğiz. Kilden yapacağımız üç boyutlu çalışmalarla dünyaya bakış açımızı değiştirecek ve yaratıcılığımızı geliştireceğiz. Bizimle sanat ve samimi dolu bu atmosferi paylaşmak için hemen kayıt olun.

Oyuncak Arkadaşım Atölyesi
(05.11.2016)

Hayali arkadaşlarımızı oyuncak karakterlere dönüştürüyoruz. Arkadaşımızı tasarlayıp, ürettikten sonra arkadaşlık masalıyla atölyemizi tamamlıyoruz. Sende aramıza katılmak istiyorsan etkinlik kısmından kayıt formunu doldurabilirsin.

Annelik Akademisi
(03.11.2016)

Annelerin yaşadığı ve çocuk ruh sağlığını etkileyen konular ele alınacak ve yaşanılan sorunlarda çözüme giderken; annelerde var olan pratik bilgi ile bilimsel yöntemleri buluşturmayı hedefliyoruz.  Atölyeler aralık'tan itibaren başlayacaktır.

Orman Kaşifleri
(01.11.2016)

Keşif ve bilim dolu bir yolculuğa çıkıyoruz. Ekosistemimizi görerek, duyarak, dokunarak, kısacası yaşayarak öğreniyoruz. Projede 'yaparak öğrenme' metodu uygulanmaktadır. Etkinlik, oyun tadında yapıldığı için çocuklar için eğlenerek öğrenmeye vesile olmaktadır. Seçilen parkurda alanında uzman eğitmenler eşliğinde gezinti yapılmaktadır. Etkinlik takviminden her hafta hangi ormanda olduğumuzu takip ederek bize katılabilirsin.