Hakkımızda

Usturlab, geleceğin mucitlerine ilham vermek için çocuklara farkındalık kazandırmayı misyon edinmiş bir kuruluştur. Bilimin felsefeyle başlayıp sanatla bittiği konusunda filozof William Durant’la hemfikirdir! 

Mevcut ve yaygın eğitim sisteminin kalitesini bir adım öteye taşımak ve alternatif metotlar ile yeni nesillerin farklı bir eğitim deneyimi yaşamalarına olanak sağlamak amacıyla bir araya gelmiş eğitim profesyonellerinin hayata geçirdiği özellikli projeler üretmektedir.

Çevrelerindeki olgulardan anlam çıkartmak ve araştırmak çocuklar için oldukça ilgi çekici ve eğlencelidir. Çocuklar, ilgilerini çeken konularda edindikleri deneyimlerle duyularını daha iyi kullanmayı öğrenirler ve problem çözme becerilerini geliştirirler. 

Usturlab, çocukların deneyimlerine, meraklarına ve çevresinde bulunan kaynaklara odaklanarak, yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedeflemekte ve eğitim müfredatının uygulanmasında yeni bir bakış açısı gösterebilmeyi amaçlamaktadır. 

Bu sebeple, çocukların bütün derslerinde ve devamında günlük hayatlarında gelişme göstermesi için alanında uzman birçok kişiyle birlikte çalışarak bilim, sanat, astronomi, mimarlık gibi çeşitli alanlarda atölye çalışmaları sunar.