GÜÇ BENDE! Hareketi- Design For Change Turkey

GÜÇ BENDE! Hareketi , çocuklarımızın ve gençlerimizin çevrelerini değiştirebilecek projeler geliştirmelerine olanak sağlayan yenilikçi bir eğitim girişimi. Ücretsiz olarak sunulan tasarım odaklı düşünme modellerini kullanarak, çocukların etraflarında gördükleri problemlere yaratıcı çözümler bulmalarını, İzleyecekleri 4 adim sonunda yaratıcılık, empati ve işbirliği gibi 21. yy yeteneklerinin geliştirilmesi, genç bireylerin etraflarına kritik bir gözle bakabilmesi, problemlere çözüm üretmesi ve bu sayede toplumun proaktif bireyleri olması hedefleniyor.

Usturlab, proje partneri olarak uygulama ve geliştirme aşamalarında projeye destek vermektedir.

Değişimin Öncüsü Olmaya Aday Öğretmenler Arıyoruz!

Harekete birçok kurum ve kuruluş destek vermektedir. DFC World tarafından partner ülkelere içerik desteği sağlanmaktadır. Bostan Sosyal Inovasyon Enstitusu ve Ankara Sosyal Bilimleri Üniversitesi-Sosyal İnovasyon Merkezi, GÜÇ BENDE! girişimi tarafından kullanılacak modüllerin geliştirilmesi ve gerekli materyallerin oluşturulması sürecine katkı sunmaktadır. Harvard Üniversitesi-Project Zero ekibi, sistemin içeriğinin kontrol edilmesi ve etki raporlaması çalışmalarını yürütmektedir. Stanford Üniversitesi ve IDEO ise tüm uygulamaların temelini oluşturan 'Tasarım Odakli Düşünme' sistematiğinin oluşturulması sürecinde katkı vermiştir.

KATILIMCILARI NELER BEKLİYOR ?

- Sunulan projelerden birisi danışma kurulumuz tarafından Türkiye şampiyonu olarak seçilecek ve Kasım ayında İspanya'da düzenlenecek olan turnuvaya katılmaya hak kazanacak.

- En iyi 10 proje uygulamasını gercekleştiren öğretmenler sürpriz hediyeler kazanacak.

- Öğretmenlerimiz, özel olarak oluşturulmuş 'Değişimin Öncüsü Öğretmenler' topluluğuna katılma hakkı kazanıyorlar. Proje sonrasındaki süreçte bu özel grup üyelerine (ücretsiz olarak) online ve yüzyüze kişisel gelişim, yeni eğitim metodolojileri ve eğitimdeki en son trendler hakkında dünyanın önde gelen üniversiteleri ile işbirliği içinde ücretsiz eğitimler sunulacak.

- Katılımcı gruplara ve öğretmenlerimize, özel hazırlanmış katılım sertifikası takdim edilecek.

- Proje uygulamalarını teslim eden gruplara GÜÇ BENDE! tişörtleri gönderilecek. (T-Shirt dağıtımı sadece devlet okullarını kapsamaktadır.)

- Katılım gösteren okullar 'Değişimin Öncüsü Okullar ve Öğretmenler ' olarak haritamızda gösterilecek.

- Hikayeleriniz Youtube kanalımızdan ve sosyal medya üzerinden tüm Türkiye'ye duyurulacak.

'Geleceği tahmin etmenin en iyi yolunun onu dizayn etmekten geçtiği' motivasyonuyla, bu süreçte

birlikte çalışmayı heyecanla bekliyoruz.

Daha ayrıntılı bilgi almak ve sistemimize kaydolarak GÜÇ BENDE! Uygulama Rehberi'ni hemen edinmek için www.gucbende.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Facebook Hesabı:

https://www.facebook.com/gucbendehareketi/

Kısa Tanıtım Filmi:

https://www.youtube.com/watch?v=QGsPQ0nIzok