Post image

İlham Veren İnsanlar: Nüzhet Gökdoğan

Bazı insanlar vardır ilham verdiklerinden habersiz insanların hayatlarına dokunurlar. Biz de bu yıl boyunca her perşembe ilham veren bu insanlardan bahsedeceğiz. Bu haftaki ilham veren konuğumuz Nüzhet Gökdoğan. Ülkemizin İlk Kadın Gökbilimcisi ve İlk Kadın Dekanı

Devamı..
Post image

Yüzyılın En Büyük Arkeolojik Keşfi

Mart 1974'te tarihe ışık tutacak kadar büyük bir keşif yapıldı. Nar ve ayva bahçelerini sulamak amacıyla su kuyusu açmak isteyen bir grup çiftçinin küreği kil heykellere çaptı. Yetkililere haber veren çiftçiler Çin Uygarlığının ilk imparatorunun mezarını bulduklarından habersizdi.

Devamı..
Post image

Haftanın Deneyi: Animasyon Yapalım

Büyük küçük herkes animasyon izlemeyi çok sever değil mi? Bazen karıncaların dünyasına gideriz, bazen sincap olup bir palamudun peşinde koşarız :) Peki bu animasyonlar nasıl hareketlendiriliyor? Gelin sizinle basit bir deney yapalım ve kendi animasyonumuzu tasarlayalım.

Devamı..
Post image

2018 Almanak

2018 yılı Usturlab olarak bir çok yeni ve heyecan verici işi başardığımız bir yıl oldu. Ailemize katılan yeni dostlarımız ile daha da büyük işler başarmak için büyük bir özveri ile çalışmaya devam ediyoruz. Bu yılımız festivaller, şenlikler, eğitimler, atölyeler derken, bilim, sanat ve teknolojinin yanı sıra sizlerin sevgisi ile doldu taştı.

Devamı..