portfolio item portfolio item portfolio item

Bilim Şenlikleri

İstanbul, talep edenler için eğitime erişilebilecek zenginlikte bir şehir. Peki ya Türkiye’nin diğer illerinde durum nasıl? Anadolu’ya baktığımızda görüyoruz ki birçok çocuk ve genç bu etkinliklere katılabilmek için diğer yaşıtları kadar şanslı değiller.

Bu ihtiyaca binaen, Bilim Şenlikleri projemiz ile erişebildiğimiz yerlerdeki çocukların ve gençlerin hayatlarında kısa bir süre de olsa, onlara ilham olmak, gerekli imkânları kendilerinin yaratabilmeleri ve bunun için istek geliştirmelerini amaçladık.

Türkiye’nin çeşitli illerinde yaptığımız bilim şenliği etkinliklerinden yerel yönetim, ilgili milli eğitim yöneticileri, öğretmenler, kendi profesyonel eğitimcilerimiz, ebeveynler ve en önemlisi de çocuklardan olağanüstü geri bildirimler aldık ve almaya devam ediyoruz.

Bugüne kadar; Diyarbakır, Bitlis, Sivas, Ağrı, Hakkari ve ülkemizin daha nice şehirlerinde geleceğin mucidi binlerce çocuk ile Astronomi, Mikrobiyoloji, Felsefe, Matematik, Orman Kâşifleri ve Sanat Atölyeleri gerçekleştirdik ve binlerce çocuğa ulaştık.

Gerçekleştirdiğimiz Bilim Şenlikleri:

Ağrı-Tutak Bilim Şenliği

Bitlis-Hizan Bilim Şenliği

Mardin-Derik Bilim Şenliği

Diyarbakır-Kayapınar Bilim Şenliği

Sivas Bilim Şenliği

Şırnak-Uludere Bilim Şenliği

Kilis Bilim Şenliği

Uzun ve kısa vadeli eğitimlerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve işbirliği tekliflerimizi öğrenmek için bilgi@usturlab.com.tr’ye mail atabilirsiniz.