portfolio item portfolio item portfolio item

Kamplar

Özel veya kamusal kurum ve kuruluşların gençler için düzenlediği yaz kamplarında Usturlab olarak aktif görev almaktayız. Astronomi atölyeleri, Orman Kaşifleri gibi doğada uygulanabilir eğitimlere özellikle kamplarda yer vermenin gençlerin temel bilimlere olan bakış açısını değiştirebilmek adına çok önemli olduğunu düşünmekteyiz.

Eyüp Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi ve Beyoğlu Belediyesi ile başlayan çalışmalarımız 2016 yılından bu yana aralıksız olarak devam ediyor. Bu kapsamda belediyelerin işbirliği ile binlerce gence ulaşarak ücretsiz olarak astronomi eğitimleri vermekteyiz. Gökyüzüne merak duyan gençlerin gözlerindeki ışık ve keşfetmenin heyecanı ile astronomiye ilgi duymaya başlayanların soruları karşısında emeklerimizin karşılığını görmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Kocaeli Belediyesi ile olan çalışmalarımız 2018 yılında Diriliş Kampı’nda doğa ile iç içe vakit geçiren gençlere Orman Kâşifleri ile yeni bir bakış açısı kazandırarak başladı. Bu kapsamda yüzlerce gence, uygulamalı tabiat eğitimleri verilmektedir.

Sosyal yapının inşasında büyük rol oynayan belediyelerin alternatif eğitimler ile gençlere ve çocuklara kitlesel olarak ulaşabilme gücü yadsınamaz. Belediyelerimizin gençlere ve çocuklara bu hassasiyetle yaklaşmasını temenni ediyoruz.

Bugüne Kadar Katıldığımız Kamplar:

Eyüp Belediyesi Yaz Gençlik Kampı 2013

Zeytinburnu Belediyesi Assos Gençlik Kampı 2016-2017-2018

Beyoğlu Belediyesi Kefken Gençlik Kampı 2016-2017

Kocaeli Belediyesi Diriliş Kampı 2018

Uzun ve kısa vadeli eğitimlerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve işbirliği tekliflerimizi öğrenmek için bilgi@usturlab.com.tr’ye mail atabilirsiniz.