Hakkımızda

Usturlab; 'Bilimin felsefe ile başlayıp, sanat ile buluştuğu yer.'

Bir Eğitim Girişimi; Fırsat ve cinsiyet eşitliğine inanan iki matematikçi kadın tarafından kuruldu.

Usturlab; okul öncesinden başlayarak tüm yaş gruplarındaki bireylere ilgi çekici, birçok duyuya hitap eden, interaktif, bilim, sanat ve teknoloji atölyelerini geniş bir yelpazede tasarlayan ve uygulayan eğitim profesyonellerinin bir araya geldiği sosyal girişimdir.

Usturlab; atölye çalışmalarıyla birlikte eğitim materyalleri ve kutu oyunları üretmekte, danışmanlık hizmetleri vermekte, uzay evi, tabiat okulu ve bilim merkezleri kurulumu/yönetimi, bilimsel sergi tasarımı gibi anahtar teslim projeler de üretmektedir.

Bugüne kadar, 23 Belediye, 57 Kurum ve Kuruluş, 7 Kaymakamlık, Valilik ve yüzlerce okul ile işbirliği yaparak 10.000’in üzerinde çocuk ve gence birebir hizmet verdi. Usturlab tarafından bilim, sanat ve teknoloji eğitimleri verilen bireyler aracılığıyla bu bireylerin eğitmenleri, çocukları, arkadaşları, yakın çevresi ile toplamda 4.5 milyon bireye ulaşılmıştır. Usturlab ailesi olarak ülkemizin sosyal ekosistemini güçlendirici çalışmalar yapmaya büyük bir sevgi ile devam ediyoruz.

Vizyonumuz

Çocuğun faydasını amaç edinen bir eğitim ekosisteminin gelişmesine destek olarak, ülkemizde ve dünyada yenilikçi bir eğitim modeli inşa etmek ve bilim-sanat alanında öncü nitelikte çalışmalar yapmak.

İlkelerimiz

Çocuk Dostu
Çevreye Duyarlı
Bilimsel
Yenilikçi
Cesur
Takım Çalışmasına İnanan