Orman Kâşifleri

Usturlab’ın patentli projesi olan Orman Kâşifleri, öğrencilere doğayı sevdirme, doğadaki canlı ve cansız unsurları tanıtma amacıyla 2012 yılında uygulanmaya başlamıştır. Proje'de “yaparak öğrenme” metodu uygulanmaktadır. Çocukların ve gençlerin renkli dünyalarına katkıda bulunarak; düşünsel, duygusal ve bilişsel yeteneklerini geliştirmek amacıyla hayata geçirilmiştir. Orman Kâşifleri'yle güneş, su, hava, bitkiler, ağaçlar ve ekosistemimizdeki diğer canlıların dünyasına bilimsel bir yolculuğa çıkılır.

Seçilen parkurda alanında uzman eğitmenler eşliğinde bir yürüyüş yapılmaktadır. Katılımcıların kolayca akılda tutabilmelerine imkân veren bu incelemede, kayıt altına alma ve interaktif oyunlar eşliğinde anlatım ile doğayı bilimsel bir gözle göstermek hedeflenmektedir.

Orman Kâşifleri ile bugüne kadar alanında uzman biyologlar eşliğinde, Türkiye’nin dört bir yanında kamu kurum ve kuruluşlarının iş birliğiyle yürüttüğümüz bilim ve sanatın asıl yuvası doğanın kucağında, patentli eğitim projemiz ile 6 yılda 60.000'in üzerinde Kâşif ile Türkiye'nin ormanlarında keşif yürüyüşleri yaptık, biyomimikri ile tanıştık ve sanat eserleri ürettik.

Orman Kâşifleri projesi, Türkiye’de tabiat eğitimlerinin yaygınlaşması ve geliştirilmesi konusunda öncü bir projedir.

Uzun ve kısa vadeli projelerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve işbirliği tekliflerimizi öğrenmek için bilgi@usturlab.com.tr’ye mail atabilirsiniz.

portfolio item portfolio item portfolio item