Saray ve Müze Kaşifleri

Modern dünyanın karmaşasında çocuklara köklerini, kültrülerini anlatabilmek; tarihin seyrini değiştiren mekanları ve kişileri tanıtabilmek, o anları yaşayarak, bilhassa önemli günleri deneyimleyerek öğretmek ve ortak kültür bilinci gelişimine katkı sağlamak, saraylarımızın içerisinde gerçekleşen olaylara bağdaştırarak anlatmak amacı ile, yaş gruplarına göre tasarlanmış olan, 4-18 yaş aralığındaki çocuklara yönelik, Türkiye çapında uygulanabilecek bir projedir Saray Kaşifleri.

Türkiye’nin milli kültür değerleri olan saraylarda, müzelerde, süreli sergilerde gerçekleştirilen bu proje ile, çocuklar birer ziyaretçi olmaktan çıkarak mekanı bir süreliğine kullanan, deneyimleyen ve orada yaşayan kişiler haline geliyorlar. Müzelere, saraylara ve sergilere ilginin azaldığı bu dönemde, çocuklarla yerinde atölyeler yaparak, yüzlerce çocuğun tarihimiz ve ortak kültürümüze ait değerlerle tanışmasına destek olduk.

Bu zamana kadar Dolmabahçe Sarayı, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, İslam Bilim Teknoloji Tarihi Müzesi, Resim Heykel Müzesi ve daha birçok kültürel miras alanında eğitimler tasarlayarak yerinde uyguladık.

Uzun ve kısa vadeli projelerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve işbirliği tekliflerimizi öğrenmek için bilgi@usturlab.com.tr’ye mail atabilirsiniz.

portfolio item portfolio item portfolio item portfolio item